Drobne błędy - katastrofalne skutki, czyli o mądrym projektowaniu wnętrz

Gdybyśmy chcieli stworzyć listę rzeczy odpowiedzialnych za wrażenie, jakie wywołuje nasze mieszkanie, z pewnością dostrzeglibyśmy, że często przesądzają w nim drobiazgi. Jeśli do mieszkania wchodzi projektant wnętrz, naturalne wydaje się więc to, że instynktownie zwraca on uwagę na rzeczy, które mogłyby zostać wykonane z większą starannością. Być może niektórych błędów będziemy w stanie uniknąć sami, o ile będziemy wiedzieć, na co powinniśmy zwrócić uwagę.

Zasłony - za nisko, za wysoko

zasłonyChyba najbardziej spektakularny błąd wiąże się ze zbyt nisko lub zbyt wysoko zawieszonymi zasłonami. Co więcej, jest to jeden z tych defektów, z którym mamy do czynienia w niemal każdym polskim mieszkaniu. Warto więc pamiętać, że karnisze powinny być powieszone tak wysoko przy suficie, jak tylko jest to możliwe i nawet odległość 5 centymetrów wcale nie jest zbyt mała. Jeśli pod sufitem znajduje się sztukateria, obowiązuje zasada mówiąca o tym, że zasłony powinny się znaleźć zaraz pod nią.

Dywan

Kolejny problem wiąże się ze złym rozmiarem dywanu. Nie jest on wcale trudny do skorygowania, a jednak ponownie mamy do czynienia z defektem, z którym styka się niemal każdy nasz rodak. Jeśli więc sofa i fotele z trudnością mieszczą się na dywanie, nie powinniśmy się oszukiwać – wcale nie wygląda to najlepiej.

Źle dobrane oświetlenie

Inny defekt jest związany ze zbyt ubogim oświetleniem, trudno się mu przy tym dziwić, dopiero od niedawna akcentuje się bowiem to, że wiele punktów świetlnych to także ogromny wpływ na tak zwany efekt końcowy. Jeśli więc zainwestowaliśmy jedynie w lampę górną oraz jedno oświetlenie boczne, nasze samozadowolenie nie znajduje uzasadnienia, takie oświetlenie nie jest bowiem wystarczające. Pamiętajmy też, że zbyt skąpe oświetlenie wpływa na to, jak postrzegane jest wnętrze, a te sprawia wrażenie ponurego, a nawet – mniejszego niż ma to miejsce w rzeczywistości.

Przedpokój

Problemem może być również ignorowanie przedpokoju zwłaszcza, że jest to praktyka, która nie znajduje w żaden sposób uzasadnienia. Przedpokój nie jest wcale pomieszczeniem, przez które należy przemykać wstrzymując oddech. To strefa, którą nasi goście widzą jako pierwszą składając nam wizytę, warto więc dołożyć starań, aby wspomniane pierwsze wrażenie było jak najlepsze.

Gołe ściany

puste ściany​Innym problemem Polaków są puste ściany. Wiele osób tłumaczy je zamiłowaniem do minimalizmu, w rzeczywistości jednak zaburzają one proporcje wnętrza, gdy wszystkie elementy są skupione na podłodze. Jeśli nie chcemy umieszczać na nich obrazów i rodzinnych fotografii, pomysłem na ich zagospodarowanie mogą okazać się półki.

Przesada i nadgorliwość

Często okazuje się też, że dbając o atrakcyjny wygląd wnętrza chcemy aż za bardzo, nasze salony i jadalnie cierpią więc z powodu zbyt perfekcyjnego dopasowania. Owszem, paleta kolorów zawsze powinna być dobierana w sposób przemyślany, nie zapominajmy jednak o tym, że w momencie, gdy jest zbyt uboga, staje się to jej wadą. Nie można też dopuścić do sytuacji, w której w mieszkaniu brakuje miejsca przeznaczonego do przechowywania. Goście z pewnością nie będą się czuli komfortowo odkrywając, że nie mają nawet gdzie zostawić płaszcza i odstawić butów po przyjściu do nas w odwiedziny.

O nas

Pablo Picasso mówił, że wszystko, co można sobie wyobrazić jest realne. Wyobraźmy sobie nasz dom marzeń. Powinien być dokładnie taki jak My. Ma odpowiadać na naszą osobowość oraz pasję. Niech Twoja rodzina również znajdzie tam swoje miejsce.

Wyobraźcie sobie biuro, które będzie Was inspirować do pracy, restaurację, gdzie wnętrze będzie harmonijne, gdzie goście będą otoczeni przez piękne elementy. Chcemy więc poznać Wasze plany i zaprojektować dla Was wnętrze, które będzie takie jakie będzie Wam odpowiadać najlepiej.

"Wszystko, co można sobie wyobrazić jest realne" – kierujemy się właśnie tą dewizą i chcemy dla Was stworzyć perfekcyjnie zorganizowane wnętrze  dokładnie takie, o jakim marzycie.

konsolety fryzjerskie

kosmetyki do brody

barbershop

jadeit

Kontakt

(12) 346 17 21 (9.00-15.00)

kontakt@perastudio.pl

Galeria