Wnętrze idealnie urządzone - projektantka podpowiada, jak pięknie i funkcjonalnie zagospodarowywać wnętrza

Jak wygląda praca projektanta wnętrz?

W sieci na pewno znajdziemy wiele ciekawych inspiracji dla naszych wnętrz. Należy jednak pamiętać o tym, że zamieszczane tam zdjęcia to jedynie forma pokazu, który zaaranżowany był w specjalnym boksie na terenie dużych hal. Projektant tworzy sobie scenę, którą potem pokazuje się w gazetach. Stworzenie takiej aranżacji w mieszkaniu będzie problemowe. Zadaniem projektanta będzie nie tylko znalezienie materiałów czy struktury na ścianę. Musi wszystko zaproponować tak, by myśleć o przodu, w końcu nie robimy remontu co rok tylko chcemy mieć wnętrze, które dłuższy czas będzie w bardzo dobrym stanie,

Jeśli szukamy projektanta wnętrz trzeba się dobrze zastanowić, jak taka współpraca wygląda. Warto sprawdzić poszczególne oferty, by ocenić, na czym wam właśnie nam zależy i co będzie najważniejsze.

Wynajem lub sprzedaż mieszkania okiem fachowca

Dowiedzcie się również jak łatwiej wynająć czy sprzedać mieszkanie, o tym powie specjalistka od wnętrz.

Z kim łatwiej się pracuje – z Klientem, który ma już wizję wnętrza, czy takim, który nie ma na mieszkanie żadnego pomysłu?

Jeśli klient ma już sprecyzowane oczekiwania, to współpraca będzie łatwiejsza, ponieważ nie ma projektowania w ciemno, ale wszystko będzie rzeczywiście jasne. Wtedy jak już będzie się znać osobę można powiedzieć, że to wszystko będzie łatwiejszze do zorganizowania. Pytania, jakie musi zadać każdy projektant wnętrz dotyczyć będą wielu aspektów życia osób, którym wnętrze będzie przygotowywane.

Jakie pomieszczenie mieszkalne projektuje się najłatwiej, a jakie najtrudniej?

Najłatwiejsza będzie sypialnia, ponieważ tam mebli jest najmniej i najmniej ergonomii. Będzie trzeba między innymi zadbać o to, by mieć dobre oświetlenie i odpowiednie miejsca na przejście. Trudno natomiast będzie się projektowało łazienki, ponieważ tam elementów jest sporo, a jednak powierzchnia bardzo często niewielka. Dlatego trzeba zadbać między innymi o kwestie związane z rozjaśnieniem wnętrz kolorowymi płytkami.

Co jest najtrudniejsze w pracy z Klientem podczas projektowania?

Wiele osób niestety nadal ma takie przekonanie patrząc na puste wnętrze, że te kilkadziesiąt metrów kwadratowych to wiele. Jednak w praktyce jest inaczej, pojawi się kilka elementów i okazuje się, że nagle tego miejsce zaczyna brakować.

W ostatnim czasie zmieniło się chyba również podejście Klientów do projektowania?

sprzedaż domu​Zmieniła się charakterystyka pracy. Trudno było ocenić pracę w momencie, gdy coś było robione na komputerze w zakresie mierzonym pikselami. Obecnie sytuacja się nieco zmieniła i ludzie coraz bardziej są w stanie zrozumieć, na czym tak naprawdę polega praca takiego projektanta. Dzięki temu rzeczywiście można powiedzieć, że ta praca idzie nieco lepiej i tym samym efekty będą zdecydowanie lepsze, dlatego na to właśnie powinno się zwracać uwagę. Jeśli chodzi o współpracę, obecnie przebiega ona rzeczywiście coraz lepiej i to już wielki sukces. Zmienia się oczywiście też podejście do projektowania, a więc i zainteresowanie usługami projektantów także stale rośnie.

O nas

Pablo Picasso mówił, że wszystko, co można sobie wyobrazić jest realne. Wyobraźmy sobie nasz dom marzeń. Powinien być dokładnie taki jak My. Ma odpowiadać na naszą osobowość oraz pasję. Niech Twoja rodzina również znajdzie tam swoje miejsce.

Wyobraźcie sobie biuro, które będzie Was inspirować do pracy, restaurację, gdzie wnętrze będzie harmonijne, gdzie goście będą otoczeni przez piękne elementy. Chcemy więc poznać Wasze plany i zaprojektować dla Was wnętrze, które będzie takie jakie będzie Wam odpowiadać najlepiej.

"Wszystko, co można sobie wyobrazić jest realne" – kierujemy się właśnie tą dewizą i chcemy dla Was stworzyć perfekcyjnie zorganizowane wnętrze  dokładnie takie, o jakim marzycie.

konsolety fryzjerskie

kosmetyki do brody

barbershop

jadeit

Kontakt

(12) 346 17 21 (9.00-15.00)

kontakt@perastudio.pl

Galeria