Kinkiety oraz ich zastosowanie

Być może zastanawiałeś się kiedyś, do czego mogą służyć kinkiety? Pewnie to słowo jest nam doskonale znane. Jednak może się okazać, że niektórzy z nas nie wiedzą do czego służą. Jeśli chcemy sobie zaoszczędzić poczucia wstydu możemy się z tym słowem zapoznać i dowiedzieć się coś o kinkietach.

kinkiet współczesnyJest to tak naprawdę lampa, jednak o specyficznej nieco konstrukcji, ponieważ nadaje się do wieszania na ścianie. Spotykać je można w teatrach, wtedy służą do oświetlenia sceny. Mogą mieć metalową tarczę, która odbije światło. W dawnych czasach stosowano również lampy olejne i były one stojące. Wiszący kinkiet stał się modny dopiero po pojawieniu się naftowych lamp z lat 80-tych.

Dzisiejsze kinkiety

Współcześnie oczywiście nie ma już naftowych kinkietów czy propozycji olejnych. Nie ma także stojących. Rozmowa zwykłych ludzi nie sprowadza się także do określenia kinkietów sprzed wieków. Jeśli ten temat w sklepach się zaczyna to będzie chodziło oczywiście o kinkiety wiszące na ścianach. W teraźniejszości kinkiety są już nieco inne niż te pierwotne, jednak nadal się dobrze prezentują i stają się funkcjonalne oraz wygodne. Nie będą również ograniczać się do jednego rodzaju. Spotkamy różne kształty, wielkości czy materiały z jakich są one wykonywane i dlatego każdy może szukać dokładnie takiej opcji, która będzie dla niego właściwa.

Kinkiet klasztorny

kinkiet klasztorny​Kojarzyć się będzie z zakonem, jednak można być zaskoczonym jego prostotą. Może się okazać, że właśnie będzie pasował do nowoczesnych, surowych wnętrz, ponieważ nada im nieco stylu rodem z bibliotek z zakazanymi księgami. Jest także wykonywany z dobrego jakościowo tworzywa. Mocowanie drewniane, ale malowane będzie na czarno, co sprawi, że cała konstrukcja ma charakterystyczną formę estetyczną. Oprawka wykonywana jest z porcelany natomiast maskownica będzie metalowa. Kabel ma pomarańczowy kolor i tak będzie się wyróżniał. Tak przygotowany kinkiet naprawdę świetnie się prezentuje i wielu osobom będzie mógł przypaść do gustu, dlatego warto na niego postawić.

O nas

Pablo Picasso mówił, że wszystko, co można sobie wyobrazić jest realne. Wyobraźmy sobie nasz dom marzeń. Powinien być dokładnie taki jak My. Ma odpowiadać na naszą osobowość oraz pasję. Niech Twoja rodzina również znajdzie tam swoje miejsce.

Wyobraźcie sobie biuro, które będzie Was inspirować do pracy, restaurację, gdzie wnętrze będzie harmonijne, gdzie goście będą otoczeni przez piękne elementy. Chcemy więc poznać Wasze plany i zaprojektować dla Was wnętrze, które będzie takie jakie będzie Wam odpowiadać najlepiej.

"Wszystko, co można sobie wyobrazić jest realne" – kierujemy się właśnie tą dewizą i chcemy dla Was stworzyć perfekcyjnie zorganizowane wnętrze  dokładnie takie, o jakim marzycie.

konsolety fryzjerskie

kosmetyki do brody

barbershop

jadeit

Kontakt

(12) 346 17 21 (9.00-15.00)

kontakt@perastudio.pl

Galeria