Projektowanie domów i mieszkań

Wszelkie poradniki odnoszące się do wnętrz mówią o tym, że ich aranżacja będzie formą wyrazu artystycznego. Trudno zaprzeczyć, z drugiej jednak strony nie można bagatelizować funkcjonalności projektu. Każdy projektant wnętrz ma świadomość, że w przypadku domów czy mieszkań nie mniej istotna od estetyki jest właśnie funkcjonalność. Trudniej będzie sobie z tym poradzić w sklepach czy biurach. Każdy również może sam podejmować decyzję o tym jakie elementy swoich wnętrz będzie chciał akcentować.

Pomieszczenia dla osób w różnym wieku

salon dla rodzinyOd lat mówi się o projektach budynków, które są przygotowane pod kątem osób niepełnosprawnych. To oczywiście dobry kierunek zmian, jednak trzeba zauważyć, że sam projekt budynku nie będzie rozwiązywał żadnych problemów. Osoby poruszające się na wózkach muszą mieć specjalne wyposażenie i dlatego praca wykonywana przez biura projektantów wnętrz jest tak istotna. Wysunięte blaty, obniżony brodzik to takie detale, które na pewno w całości wnętrza okażą się dla nich funkcjonalne. Wielu średniej klasy projektantów utożsamia osobę niepełnosprawną z osobą, która porusza się na wózku, ale to tak naprawdę błędne podejście do sprawy. W tych i wielu innych przypadkach konieczność będzie między innymi odpowiednie przemyślenie aranżacji wnętrz.

Estetyka i walory świetlne

Estetyka wnętrz to bardzo szerokie pojęcie. W każdej gazecie, która tym się zajmuje znajdziemy dużą liczbę różnorakich aranżacji. Poza wyglądem mogą one nie mieć żadnych zalet, ponieważ kompletnie nie będzie się zwracać uwagi na ich funkcjonalność. Estetyka jest ważna, ale jeśli to będzie wnętrze, która każdego dnia mamy wykorzystywać, to co by nie powiedzieć jego funkcjonalność zawsze będzie miała duże znaczenie. Każde pomieszczenie, które przygotowujemy w swoim domu ten walor funkcjonalności powinno mieć na wysokim poziomie. To nadal bardzo istotna kwestia.

Funkcjonalność przede wszystkim

salon z kominkiem

Właśnie z tego powodu każda inwestycja będzie rozpoczynana od przygotowywania projektu. W ten sposób będzie można doprowadzić do sytuacji, w której zaplanuje się wszystko jak należy i efekty będą zdecydowanie lepsze.

Warto pamiętać, że nie ma jednego uniwersalnego wzoru dla wnętrz, ponieważ każdy może mieć inne potrzeby, inne oczekiwania i te kwestie muszą być brane pod uwagę. Właśnie dlatego najlepsze są projekty indywidualne.

Nie tylko wielkie przestrzenie

​Obecnie projektowanie wnętrz nie jest już kojarzone wyłącznie z dużymi domami, ale coraz częściej również z mieszkaniami. Podchodzi się do tego od strony praktycznej i w przypadku mieszkań szczególnie stawia na zaplanowanie każdego cm kwadratowego mieszkania.

Problemy z materiałami

Materiały wykończeniowe, które będą przez nas używane to ważny element. Warto sobie dobrze to przemyśleć i decydować się właśnie na dobre jakościowo propozycje. Jednocześnie pamiętajmy, że wykończenie jest na lata, dlatego między innymi trzeba zadbać o odpowiednie oddychanie ścian, tak by nie gromadziła się wilgoć. To jaki projekt będzie przygotowywany jest rzeczywiście sprawą kluczową.

O nas

Pablo Picasso mówił, że wszystko, co można sobie wyobrazić jest realne. Wyobraźmy sobie nasz dom marzeń. Powinien być dokładnie taki jak My. Ma odpowiadać na naszą osobowość oraz pasję. Niech Twoja rodzina również znajdzie tam swoje miejsce.

Wyobraźcie sobie biuro, które będzie Was inspirować do pracy, restaurację, gdzie wnętrze będzie harmonijne, gdzie goście będą otoczeni przez piękne elementy. Chcemy więc poznać Wasze plany i zaprojektować dla Was wnętrze, które będzie takie jakie będzie Wam odpowiadać najlepiej.

"Wszystko, co można sobie wyobrazić jest realne" – kierujemy się właśnie tą dewizą i chcemy dla Was stworzyć perfekcyjnie zorganizowane wnętrze  dokładnie takie, o jakim marzycie.

konsolety fryzjerskie

kosmetyki do brody

barbershop

jadeit

Kontakt

(12) 346 17 21 (9.00-15.00)

kontakt@perastudio.pl

Galeria