Na co zwrócić uwagę przy wyborze krzesła biurowego?

Rozważ zakup najlepszego krzesła biurowego dla siebie, zwłaszcza jeśli będziesz spędzać w nim dużo czasu.  Dobre krzesło biurowe powinno ułatwić Ci wykonywanie pracy, a jednocześnie być przyjazne dla Twoich pleców i nie wpływać negatywnie na Twoje zdrowie. Oto kilka cech, których powinieneś szukać przy zakupie krzesła biurowego.
 
Regulowana wysokość
 
Powinieneś być w stanie dostosować wysokość swojego krzesła biurowego do własnego wzrostu. Dla optymalnego komfortu, powinieneś siedzieć tak, aby Twoje uda znajdowały się poziomo na podłodze. Poszukaj pneumatycznej dźwigni regulacji, która pozwoli Ci podwyższyć lub obniżyć siedzisko.
 
Szukaj regulowanych oparć
 
Powinieneś mieć możliwość ustawienia oparcia w taki sposób, aby odpowiadało Twoim potrzebom. Jeżeli oparcie jest przymocowane do siedziska, powinna istnieć możliwość przesuwania go do przodu lub do tyłu. Dobrze jest mieć mechanizm blokujący, który utrzymuje je w miejscu, aby plecy nie przechyliły się nagle do tyłu. Oparcie, które jest oddzielone od siedziska, powinno mieć możliwość regulacji wysokości, a Ty powinieneś mieć możliwość ustawienia kąta nachylenia oparcia w sposób, który Cię zadowoli.
 
Sprawdź podparcie lędźwi
 
Wyprofilowane oparcie krzesła biurowego zapewni Twoim plecom komfort i wsparcie, którego potrzebują. Wybierz krzesło biurowe o kształcie dopasowanym do naturalnego konturu Twojego kręgosłupa. Każde warte zakupu krzesło biurowe będzie oferować dobre podparcie lędźwi. Dolna część pleców powinna być podparta w taki sposób, aby przez cały czas była lekko wygięta w łuk, dzięki czemu nie będziesz się zapadać w miarę upływu dnia. Najlepiej jest wypróbować tę funkcję, aby uzyskać wsparcie lędźwi w momencie, gdy jest ono potrzebne. Dobre podparcie dolnej części pleców lub lędźwi jest niezbędne, aby zminimalizować obciążenie lub ucisk na dyski lędźwiowe w kręgosłupie.
 
Pozwól na wystarczającą głębokość i szerokość siedziska
 
Siedzisko krzesła biurowego powinno być wystarczająco szerokie i głębokie, abyś mógł wygodnie siedzieć. Poszukaj głębszego siedziska, jeśli jesteś wyższy, i płytszego, jeśli nie jesteś tak wysoki. Idealnie byłoby, gdybyś mógł usiąść z plecami opartymi o oparcie i mieć około 2-4 cali między tyłem kolan a siedziskiem krzesła biurowego. Powinieneś również być w stanie dostosować nachylenie siedzenia do przodu lub do tyłu w zależności od tego, jak zdecydujesz się siedzieć.
 
Wybierz oddychający materiał i wystarczającą wyściółkę
 
Materiał, który pozwala ciału oddychać, jest wygodniejszy podczas siedzenia na krześle biurowym przez dłuższy czas. Tkanina jest dobrą opcją, ale wiele nowych materiałów oferuje również tę funkcję. Wyściełanie powinno być wygodne do siedzenia i najlepiej jest unikać siedzenia, które jest zbyt miękkie lub zbyt twarde. Twarda powierzchnia będzie bolesna po kilku godzinach, a miękka nie zapewni wystarczającego wsparcia.
 
Kup krzesło z podłokietnikami
 
Kup krzesło biurowe z podłokietnikami, aby odciążyć kark i ramiona. Podłokietniki powinny być regulowane, abyś mógł je ustawić w sposób, który pozwoli Ci wygodnie oprzeć ramiona, a jednocześnie zmniejszy prawdopodobieństwo, że będziesz się pochylać.
 
Znajdź łatwe w obsłudze elementy sterujące regulacją
 
Upewnij się, że wszystkie elementy regulacyjne na krześle biurowym są dostępne z pozycji siedzącej i nie musisz się wysilać, aby się do nich dostać. Z pozycji siedzącej powinna istnieć możliwość pochylania, przechodzenia wyżej lub niżej, a także obracania. Łatwiej jest ustawić odpowiednią wysokość i nachylenie, jeśli już siedzisz. Staniesz się tak przyzwyczajony do regulowania swojego krzesła, że nie będziesz musiał podejmować świadomego wysiłku, aby to zrobić.
 
Łatwiejsze przemieszczanie się dzięki obrotowym kółkom
 
Możliwość poruszania się na krześle zwiększa jego użyteczność. Powinieneś być w stanie łatwo obracać swoje krzesło, tak abyś mógł dotrzeć do różnych miejsc w swoim obszarze roboczym w celu uzyskania maksymalnej wydajności. Kółka zapewniają łatwą mobilność, ale upewnij się, że są one odpowiednie dla Twojej podłogi. Wybierz krzesło z kółkami przeznaczonymi do Twojej podłogi, niezależnie od tego, czy jest to dywan, twarda powierzchnia czy kombinacja. Jeśli masz takie, które nie jest przeznaczone do Twojej podłogi, dobrym pomysłem może być zainwestowanie w matę pod krzesło.

O nas

Pablo Picasso mówił, że wszystko, co można sobie wyobrazić jest realne. Wyobraźmy sobie nasz dom marzeń. Powinien być dokładnie taki jak My. Ma odpowiadać na naszą osobowość oraz pasję. Niech Twoja rodzina również znajdzie tam swoje miejsce.

Wyobraźcie sobie biuro, które będzie Was inspirować do pracy, restaurację, gdzie wnętrze będzie harmonijne, gdzie goście będą otoczeni przez piękne elementy. Chcemy więc poznać Wasze plany i zaprojektować dla Was wnętrze, które będzie takie jakie będzie Wam odpowiadać najlepiej.

"Wszystko, co można sobie wyobrazić jest realne" – kierujemy się właśnie tą dewizą i chcemy dla Was stworzyć perfekcyjnie zorganizowane wnętrze  dokładnie takie, o jakim marzycie.

konsolety fryzjerskie

kosmetyki do brody

barbershop

jadeit

Kontakt

(12) 346 17 21 (9.00-15.00)

kontakt@perastudio.pl

Galeria