Projektowanie wnętrz - sposób na funkcjonalne wnętrza

Funkcjonalność a wnętrze

Funkcjonalność wnętrz to jedna z najważniejszych kwestii, które należy rozpatrywać w trakcie aranżowania wnętrz mieszkania czy domu. Rzadko jednak będzie można jednoznacznie określić, czym będzie funkcjonalność jakimi elementami się objawia i kiedy można powiedzieć, że wnętrze będzie funkcjonalne. Tak naprawdę to dość modne słowo, ale mało osób jest w stanie powiedzieć co tak naprawdę oznacza. Przede wszystkim chodzi o pewną relację człowieka z otoczeniem. Chodzi o to, by to otoczenie tak kształtować, by zagwarantować sobie komfort przebywania tam. Przestrzeń w pierwszej kolejności musi realizować potrzeby człowieka, musi na nie odpowiadać. Funkcjonalizm często jest opozycją do estetyzmu. Ignorując kwestię estetyczną możemy często uzyskać większa funkcjonalność, ale wydaje się, że sztuką będzie wypracowanie tutaj stosownego kompromisu.

Szukasz oszczędności w urządzeniu wnętrza swojego domu ? Wjdź na http://kodyrabatowe.interia.pl/kupony-rabatowe/leroy-merlin i skorzystaj z kuponów rabatowych >>

Podzielić dom

dom piętrowy​Zanim będziemy myśleli o funkcjonalności każdego kolejnego pomieszczenia trzeba sobie dobrze przemyśleć cały układ domu. Funkcjonalny dom powinien mieć klarownie wydzielone strefy - takie jak nocna i dzienna a także indywidualna czy wspólna. Poszczególne strefy muszą być dobrze oznaczone, ponieważ w ten sposób, gdy pomieszczenia ze sobą sąsiadują mamy najlepsze możliwe warunki funkcjonowania w takim domu. W mniejszych domach często taki podział będzie trudną sprawą, ale również z tym będzie można sobie skutecznie poradzić wprowadzając coś na kształt udanego kompromisu, który przyniesie najlepszy efekt. Jeśli tak chcemy pracować nad wnętrzem połowę domu można przeznaczyć na strefę dzienną, drugą na strefę nocną.

Pogodzić wszystkie potrzeby

Jeśli zwracamy uwagę na kwestie funkcjonalności pewnie zdajemy sobie sprawę z tego, że najtrudniejszy do przygotowania będzie salon, gdzie jak wiadomo mają przebywać praktycznie wszyscy mieszkańcy i będzie trzeba umieć pogodzić te różnorakie potrzeby. Dobrym rozwiązaniem obecnie jest łączenie salonu z kuchnią i wiele osób na taką właśnie opcję się decyduje. Pamiętać trzeba, że obecnie raczej stawia się na niewielkie ilości elementów wyposażenia. Taka opcja sprawdza się praktycznie w każdym wnętrzu. Wtedy zachowuje się komfort, a wśród kluczowych elementów są tylko te podstawowe dodatki, które wpływać mogą skutecznie na funkcjonalność wnętrz.

Spokojny sen

Sypialnia to miejsce, gdzie musimy czuć się bezpiecznie i swobodnie, dlatego akurat to wnętrze wymaga szczególnego zaangażowania i trzeba się postarać o to, by było przygotowane jak najlepiej. Łóżko to zawsze ten najważniejszy element, który musi być dobrze dopasowany. Chodzi tam między innymi o wielkość jak i też dopasowanie do tego odpowiedniego materaca, który będzie właściwy dla naszego kręgosłupa. Dobrze wyposażone wnętrze ciekawe meble będą niczym, gdy okaże się, że nasze łóżko nie będzie korzystne, wygodne, komfortowe.

O nas

Pablo Picasso mówił, że wszystko, co można sobie wyobrazić jest realne. Wyobraźmy sobie nasz dom marzeń. Powinien być dokładnie taki jak My. Ma odpowiadać na naszą osobowość oraz pasję. Niech Twoja rodzina również znajdzie tam swoje miejsce.

Wyobraźcie sobie biuro, które będzie Was inspirować do pracy, restaurację, gdzie wnętrze będzie harmonijne, gdzie goście będą otoczeni przez piękne elementy. Chcemy więc poznać Wasze plany i zaprojektować dla Was wnętrze, które będzie takie jakie będzie Wam odpowiadać najlepiej.

"Wszystko, co można sobie wyobrazić jest realne" – kierujemy się właśnie tą dewizą i chcemy dla Was stworzyć perfekcyjnie zorganizowane wnętrze  dokładnie takie, o jakim marzycie.

konsolety fryzjerskie

kosmetyki do brody

barbershop

jadeit

Kontakt

(12) 346 17 21 (9.00-15.00)

kontakt@perastudio.pl

Galeria