Wnętrze w stylu eklektycznym – jak je urządzić?

Eklektyzm - co to takiego?

Eklektyzm to łączenie różnych stylów, dlatego osoba niewtajemniczona może stwierdzić, że to nieco chaotyczne rozwiązania, w których widać przypadek. Jednak to mylne stwierdzenie, ponieważ styl eklektyczny wymagać będzie większego estetycznego wyczucia, wrażliwości na piękno i nowoczesność. Internet i popularne sklepy sieciowe mają dla nas wiele ciekawych propozycji, gdy chodzi o aranżację wnętrz. Nietrudno stworzyć ciepły, modny klimat w dowolnym stylu. Schody zaczynają się, gdy będzie nam zależeć na niesztampowości i zachowaniu indywidualnego charakteru takiego wnętrza.

Dla kogo styl eklektyczny?

styl eklektyczny​Styl eklektyczny to idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią wnętrza w różnych formach i nie zamykają się na jedną estetykę. XXI wiek charakteryzuje przede wszystkim konsumpcja i potrzeba posiadania tego wszystkiego, co dobrze wpływać będzie na nasze zmysły. Eklektyzm otwiera furtkę do miksowania z pozoru niepasujących do siebie elementów. Jednak ostatecznie będzie można oczekiwać na taki efekt, który będzie nie do podrobienia. Połączenie industrialnego nieperfekcyjnego minimalizmu z symetrią i równowagi z klasyką to pewne wyzwanie, ale warto się go podjąć i stworzyć ciekawą oryginalną aranżację.

Pewnie niekiedy pojawi się pytanie, jak łączyć różne style w jednym wnętrzu. Na pewno nie jest to prosta sprawa. Zaczynając urządzenie wnętrza w stylu eklektycznym trzeba sobie przemyśleć, jakie elementy są dla nas najważniejsze i co w naszym wnętrzu musi się znajdować, byśmy byli z niego zadowoleni. Czy stawiamy bardziej na nowoczesność a tych starszych elementów ma być mniej, czy może odwrotnie chcemy postawić na to, by właśnie takie nowoczesne elementy były wyłącznie niewielkim dodatkiem do klasyki? Każdy będzie miał okazję indywidualnie decydować o tym, co dla niego jest najbardziej właściwe.

Mała zmiana - duża różnica

Jeśli chcemy mieć wnętrze w stylu eklektycznym, ale nie chcemy wprowadzać radykalnych zmian albo fundusze na to nie pozwalają zacząć będzie można od prostych form takich jak wymiana krzeseł w jadalni. Dębowy stół z sześcioma innymi siedziskami stworzy przeróżną barwę i dlatego będzie można oczekiwać, że wnętrze będzie miało w sobie więcej świeżości, stanie się to pierwszym krokiem do kolejnych zmian. Interesującym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają delikatnych rozwiązań może się okazać np. stylizowany fotel w wyraźnym, żywym kolorze. W otoczeniu szarego narożnika taki kolorowy fotel wprowadzi więcej energii i będzie to dobra opcja.

Zawsze jednak trzeba pamiętać, że sztuką będzie zachowywanie umiaru w doborze dodatków, które będą w danym wnętrzu stosowane.

O nas

Pablo Picasso mówił, że wszystko, co można sobie wyobrazić jest realne. Wyobraźmy sobie nasz dom marzeń. Powinien być dokładnie taki jak My. Ma odpowiadać na naszą osobowość oraz pasję. Niech Twoja rodzina również znajdzie tam swoje miejsce.

Wyobraźcie sobie biuro, które będzie Was inspirować do pracy, restaurację, gdzie wnętrze będzie harmonijne, gdzie goście będą otoczeni przez piękne elementy. Chcemy więc poznać Wasze plany i zaprojektować dla Was wnętrze, które będzie takie jakie będzie Wam odpowiadać najlepiej.

"Wszystko, co można sobie wyobrazić jest realne" – kierujemy się właśnie tą dewizą i chcemy dla Was stworzyć perfekcyjnie zorganizowane wnętrze  dokładnie takie, o jakim marzycie.

konsolety fryzjerskie

kosmetyki do brody

barbershop

jadeit

Kontakt

(12) 346 17 21 (9.00-15.00)

kontakt@perastudio.pl

Galeria