Pomysły na piękne wnętrze

Gdy zastanawiamy się nad tym, jak zaaranżować atrakcyjne wnętrze, trudno jest nam uniknąć pytania o to, w jakim stopniu na naszą decyzję może mieć wpływ sam styl takiej aranżacji. Jeśli poznamy odpowiedź na to pytanie, nasz dom będzie miał szansę stać się nie tylko pięknym, ale i reprezentacyjnym. Jeśli poszukujemy punktu zaczepienia, nie powinniśmy zapominać o tym, w jak dużym stopniu na urodę wnętrza domu może wpływać czytelny układ stref, jakie się w nim znajdują.

Jeśli strefa dzienna jest oddzielona od nocnej, łatwiej jest utrzymać jej reprezentacyjny charakter. Co ważne, jeśli reprezentacyjna część domu ma zachwycać swoim pięknem, wskazane jest zadbanie o nie już w tak zwanej strefie wejścia. Tu znakomicie sprawdza się przede wszystkim przedsionek nie tylko przestronny, ale i pełen światła, z wbudowaną na stałe garderobą lub szafą. Pozwoli to na zachowanie porządku, który w strefie wejścia ma szczególnie duże znaczenie.

Hol i salon

salon​Za najbardziej prestiżowe miejsca w domu uważa się powszechnie hol oraz salon. Tu bardzo duże znaczenie wydają się mieć przede wszystkim proporcje. Jeśli hol lub salon jest wyższy, przy jego doświetleniu najlepiej sprawdzają się wysokie okna, które rzucają odpowiednią ilość światła dziennego. Wysoki salon to także miejsce, które sprawdza się znakomicie, jeśli chcemy wydobyć i wyeksponować piękno tych materiałów, z których wykonana została posadzka. Ozdobą mogą być w takim przypadku również elementy konstrukcyjne samego dachu, warto też stawiać na przestrzeń, która nie zostanie wypełniona przez mniej lub bardziej przydatne meble. O tym, na ile atrakcyjne jest wnętrze, w pewnym stopniu przesądza widok za oknem. Oczywiście, nie zawsze mamy wpływ, jeśli jednak pracujemy nad projektem domu, powinniśmy zadbać o to, aby okna wychodziły na tę część otoczenia, która obiektywnie wydaje się nam najbardziej atrakcyjna.

Podłoga

Jeśli chcemy zapoznać się z najważniejszymi zasadami kompozycyjnymi, musimy uświadomić sobie, że te wcale się nie zmieniają bez względu na to, z jakim stylem mamy do czynienia w naszym mieszkaniu. Na pierwszy plan wysuwają się więc ściany i podłoga, a więc te powierzchnie, które są tłem wyposażenia. Poszukując materiałów, z których można wykonać atrakcyjne posadzki, warto skoncentrować się przede wszystkim na gresie wielkoformatowym, granicie oraz marmurze. Ciekawym rozwiązaniem jest jednak również parkiet wykonany z modnych gatunków drewna. 

Ściany

granatowa ścianaRównież ściany nie zasługują na to, aby ignorować ich znaczenie. W tym przypadku kluczowy wydaje się umiar, nie zapominajmy więc, że w naszym wnętrzu nie musi sprawdzić się wszystko, co jest uważane za modne. Jeśli ściany mają być przede wszystkim tłem dla sprzętów znajdujących się w pomieszczeniu, dobrym pomysłem powinno okazać się pomalowanie ich na gładko.

Jeśli wnętrze nie jest przesadnie przeładowane, można jednak pomyśleć o wyróżnieniu jednej z nich. Wnętrze harmonijne to przede wszystkim to, w którym i sprzęty dobiera się z rozwagą. Najlepiej zaczynać od tych największych, stopniowo przechodząc do elementów coraz mniejszych. Umieszczanie ich zbyt nisko siebie nie jest wskazane, można bowiem wówczas niepostrzeżenie wprowadzić chaos do naszego reprezentacyjnego pomieszczenia. Każdy z nas urządzając wnętrze ma określoną myśl przewodnią. Jest w stanie wskazać styl, który mu się podoba, dobrze więc zachować pewną konsekwencję. Styl klasyczny został stworzony z doświadczeń zbieranych przez wieki, a jego znakiem rozpoznawczym jest dbałość o szczegóły. Z kolei styl kolonialny to dowód naszego zafascynowania innymi kulturami, choć jego popularność w dużej mierze wynika też z dostępności mebli z drewna egzotycznego.

O nas

Pablo Picasso mówił, że wszystko, co można sobie wyobrazić jest realne. Wyobraźmy sobie nasz dom marzeń. Powinien być dokładnie taki jak My. Ma odpowiadać na naszą osobowość oraz pasję. Niech Twoja rodzina również znajdzie tam swoje miejsce.

Wyobraźcie sobie biuro, które będzie Was inspirować do pracy, restaurację, gdzie wnętrze będzie harmonijne, gdzie goście będą otoczeni przez piękne elementy. Chcemy więc poznać Wasze plany i zaprojektować dla Was wnętrze, które będzie takie jakie będzie Wam odpowiadać najlepiej.

"Wszystko, co można sobie wyobrazić jest realne" – kierujemy się właśnie tą dewizą i chcemy dla Was stworzyć perfekcyjnie zorganizowane wnętrze  dokładnie takie, o jakim marzycie.

konsolety fryzjerskie

kosmetyki do brody

barbershop

jadeit

Kontakt

(12) 346 17 21 (9.00-15.00)

kontakt@perastudio.pl

Galeria