Jak dobrać lampy wiszące?

jak dobrać lampy wiszące

Dobrze dobrane oświetlenie ma wpływ nie tylko na nasz komfort przebywania w danym pomieszczeniu, ale również na wystrój samego wnętrza. Światło, które płynie z lampy, pomaga stworzyć nastrój w pomieszczeniu. Lampy wiszące najczęściej stosowane są w salonach, kuchniach i jadalniach. Warto jednak pamiętać, że świetnie sprawdzają się również w przypadku sypialni, a nawet pokoju dla dzieci.

Do najważniejszych zalet lamp wiszących zalicza się: wyraźne oświetlenie, ale jednocześnie brak efektu oślepienia; równomierne oświetlanie przestrzeni; nie zajmowanie wolnego miejsca.

Jak dobrać odpowiednie lampy wiszące? Jaki klosz sprawdzi się najlepiej? Lepszym rozwiązaniem będzie oświetlenie jedno- czy wielopunktowe?

Poniżej garść informacji, które pomogą udzielić odpowiedzi na te pytania.

Kuchnia/jadalnia i salon

W zdecydowanej większości przypadków są to najważniejsza miejsca w całym domu. To właśnie w nich spożywamy wraz z rodziną i przyjaciółmi posiłki, bawimy się z pociechami, spotykamy z przyjaciółmi. Są to więc pomieszczenia, które z powodzeniem określić można jako serce domu. Lampa, która znajduje się nad stołem w kuchni lub jadalni, musi być przede wszystkim doskonale wybrana. Liczy się również jej montaż. Lampa ma w tym wypadku podkreślić wyjątkowość pomieszczenia. Musi być umieszczona tak, aby zapewniała idealne oświetlenie całej powierzchni stołu. Pozwoli to nie tylko komfortowo spożywać posiłki, ale również podkreśli umieszczoną na blacie dekorację czy zastosowaną zastawę. W salonie liczy się natomiast przede wszystkim lampa, która zapewni równomierne oświetlenie całego pomieszczenia.

Wybieramy klosz

Jeśli chodzi o lampy wiszące, to producenci dają nam kilka możliwości wyboru:

- duża lampa wiszącaklosze, które są zamknięte od góry i nie przepuszczają światła

- klosze, które są zamknięte od dołu i nie przepuszczają światła

- klosz wykonany ze szkła

- półprzezroczysty abażur

- odbłyśnik bądź odbłyśnik perforowany.

O nas

Pablo Picasso mówił, że wszystko, co można sobie wyobrazić jest realne. Wyobraźmy sobie nasz dom marzeń. Powinien być dokładnie taki jak My. Ma odpowiadać na naszą osobowość oraz pasję. Niech Twoja rodzina również znajdzie tam swoje miejsce.

Wyobraźcie sobie biuro, które będzie Was inspirować do pracy, restaurację, gdzie wnętrze będzie harmonijne, gdzie goście będą otoczeni przez piękne elementy. Chcemy więc poznać Wasze plany i zaprojektować dla Was wnętrze, które będzie takie jakie będzie Wam odpowiadać najlepiej.

"Wszystko, co można sobie wyobrazić jest realne" – kierujemy się właśnie tą dewizą i chcemy dla Was stworzyć perfekcyjnie zorganizowane wnętrze  dokładnie takie, o jakim marzycie.

konsolety fryzjerskie

kosmetyki do brody

barbershop

jadeit

Kontakt

(12) 346 17 21 (9.00-15.00)

kontakt@perastudio.pl

Galeria