Modny styl shabby chic, czyli w starym nowe

Wnętrze tak urządzone będzie zawsze przytulne, będzie tam dużo ciepła. Co najważniejsze, można je przygotować także małym kosztem i uda się zachować nowoczesne przedmioty również z takimi nieco podniszczonymi już elementami.

Ślad kilku pokoleń

Ten styl ma tworzyć wrażenie, że w takim domu od kilku pokoleń mieszka rodzina. Każde pokolenie ma wnieść do takiego wnętrza coś od siebie. Może się pojawić wytarty fotel dziadka, sekretarzyk babci czy portret prababci. Do tego lampy rodziców, a pośród tych wszystkich elementów nowoczesna kanapa od obecnego pokolenia tam mieszkającego. To coś na kształt angielskich domów, gdzie świetnie ze sobą współgrają i współistnieją elementy gromadzone przez kilka pokoleń.

Mieszanina różnych stylów

Shabby chic to termin, który stworzony został już 30 lat temu. Został zapoczątkowany przez angielską stylistkę Rachel Ashwell, która mieszkała na terenie USA i stworzyła styl wnętrz określony jako 'wytarty szyk'. Takie elementy aranżacji okazują się być szykowne, powycierane czy tez postarzałe. W tym stylu nie będzie problemem rysa na meblu, wytarta tapicerka czy patyna na świeczniku. A do tego również włączyć można nieco nowoczesności.

shabby shickProsty w swojej formie nowoczesny narożnik z łatwością da się wkomponować do wnętrza, gdzie mamy stylową ławę, fotel czy lampę. Nie ma problemu, by to co nieco starsze komponować z nowoczesnością. Teoretycznie wydaje się, że to nie tworzy kompletów, ale jeśli uda się wszystko dobrze zestawić efekt estetyczny będzie doskonały.

Tym, czego w tym stylu nie będzie się robić to raczej nie spotyka się intensywnych barw i kontrastów kolorystycznych. Stawia się raczej na delikatne, jasne odcienie takie jak biel, wanilia, beż czy ecru. Do tego ewentualnie blady róż, lekko rozbielona zieleń czy rozmyty błękit. Ogólnie określić to można wyborem barw o pastelowym charakterze.

W takiej aranżacji klasyką są zawsze białe meble. Klasyczne w stylu wiejskim czy nowoczesne - nie ma to większego znaczenia, po prostu powinny być białe. Można postawić na takie, które na pierwszy rzut oka wyglądają na białe jak i też na takie nieco postarzane, które również dobrze się sprawdzą. Charakterystycznym motywem, ale nieobowiązkowym będzie róż. Taki kolor znajdzie się na poduszkach, tapicerce czy przy różnych ornamentach czy też haftach, które niekiedy również się tam wprowadza.

Muśliny i koronki

Poza różanymi motywami wprowadza się także takie dodatki jak żakardy, muśliny czy batysty, które niekiedy mogą kojarzyć się nam z salonem prababci. Salon w tym stylu wcale nie musi być jakoś szczególnie drogi. Spokojnie uda się nam kupić takie meble, które będą do renowacji za grosze i potem będzie można spokojnie je wykorzystywać w trakcie tworzenia takich wnętrz.

O nas

Pablo Picasso mówił, że wszystko, co można sobie wyobrazić jest realne. Wyobraźmy sobie nasz dom marzeń. Powinien być dokładnie taki jak My. Ma odpowiadać na naszą osobowość oraz pasję. Niech Twoja rodzina również znajdzie tam swoje miejsce.

Wyobraźcie sobie biuro, które będzie Was inspirować do pracy, restaurację, gdzie wnętrze będzie harmonijne, gdzie goście będą otoczeni przez piękne elementy. Chcemy więc poznać Wasze plany i zaprojektować dla Was wnętrze, które będzie takie jakie będzie Wam odpowiadać najlepiej.

"Wszystko, co można sobie wyobrazić jest realne" – kierujemy się właśnie tą dewizą i chcemy dla Was stworzyć perfekcyjnie zorganizowane wnętrze  dokładnie takie, o jakim marzycie.

konsolety fryzjerskie

kosmetyki do brody

barbershop

jadeit

Kontakt

(12) 346 17 21 (9.00-15.00)

kontakt@perastudio.pl

Galeria