W jakim miejscu salonu umieścić lampy

lampy w salonie jak rozmieścić

Wysoka lampa umieszczona w pobliżu fotela to najlepszy sposób na komfortowe wieczorne czytanie, zaś ta niska ustawiona na regale to rozświetlenie wnętrza i oglądanie telewizji w naprawdę miłej atmosferze. Aranżując salon, nie ograniczaj się jedynie do tradycyjnego oświetlenia górnego, które umieszczone jest pod sufitem. Pozwala ono na dobrą orientację w salonie, ale jednocześnie charakteryzuje się surowością oraz brakiem nastrojowości.

Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie klasycznej lampy sufitowej z oświetleniem o charakterze punktowym. Część wypoczynkowa salonu to doskonałe miejsce na dość nisko zawieszoną lampę wielopunktową. Świetnym wyborem będą tutaj niewielkich rozmiarów klosze umieszczone na sznurach o różnej długości. Dokonując wyboru oświetlenia salonowego, nie musisz ograniczać się do kompletów. Wystarczy postawić na jeden element wspólny. Może to być na przykład kolor albo zastosowany rodzaj materiału. Trzeba więc dobrać je tak, aby współgrały ze sobą pod względem stylistyki.

Lampy, które mają metaliczne elementy, to najlepszy wybór, jeśli salon jest nowoczesny. Te drewniane sprawdzą się z kolei w modnej ostatnio stylistyce eko. Jeżeli chcemy, aby nasz salon nabrał nieco pałacowego przepychu, powinniśmy postawić na lampy z abażurami, który tkanina jest drapowana. Tutaj nie można jednak zapomnieć o doborze odpowiednich dodatków.

Przed zakupem lampy

dobór lamp do salonuZanim podejmiesz ostateczną decyzję o kupnie lampy, przyjrzyj się takim jej cechom, jak materiał, rozmiar oraz emitowane światło. Rozmiar lampy zawsze trzeba dopasować do wielkości salonu, w którym ma się znaleźć. W pomieszczeniach niskich sprawdzą się plafony. Jeśli chcemy mieć lampę wiszącą, powinna ona mieć krótki sznur.

Salony wysokie świetnie prezentują się, kiedy wiszą w nich wielopunktowe, efektowne żyrandole. Istotny jest także materiał. Największą trwałością odznaczają się lampy metalowe. Najmniej odporne na upływający czas są te, które zrobiono z papieru. Są one jednak tanie. Jeśli chodzi o światło, to tutaj liczy się jego intensywność oraz kierunek padania. To skierowane do góry rozejdzie się równomiernie po całym pomieszczeniu.

O nas

Pablo Picasso mówił, że wszystko, co można sobie wyobrazić jest realne. Wyobraźmy sobie nasz dom marzeń. Powinien być dokładnie taki jak My. Ma odpowiadać na naszą osobowość oraz pasję. Niech Twoja rodzina również znajdzie tam swoje miejsce.

Wyobraźcie sobie biuro, które będzie Was inspirować do pracy, restaurację, gdzie wnętrze będzie harmonijne, gdzie goście będą otoczeni przez piękne elementy. Chcemy więc poznać Wasze plany i zaprojektować dla Was wnętrze, które będzie takie jakie będzie Wam odpowiadać najlepiej.

"Wszystko, co można sobie wyobrazić jest realne" – kierujemy się właśnie tą dewizą i chcemy dla Was stworzyć perfekcyjnie zorganizowane wnętrze  dokładnie takie, o jakim marzycie.

konsolety fryzjerskie

kosmetyki do brody

barbershop

jadeit

Kontakt

(12) 346 17 21 (9.00-15.00)

kontakt@perastudio.pl

Galeria