Jak powstaje projekt?

Pierwsze spotkanie między pracownią a Klientem wymaga przygotowania oczekiwań, co do tego jaka współpraca ma być nawiązana. W ten sposób można dobrać rodzaj projektu do potrzeb i odpowiedzieć również na wszystkie niepewności czy wątpliwości. Na takim spotkaniu przedstawia się również poszczególne rodzaje i etapy projektów wnętrz na podstawie przykładowych dokumentów wykonanych przez pracownię.

Na bazie informacji, jakie się wypracuje będzie można wycenić prace, jakie są do wykonania oraz przygotowany zostanie harmonogram wnętrz. Po zaakceptowaniu warunków współpracy następuje podpisanie umowy i będzie można rozpoczynać dalsze działania.

Inwestycja i pracownia

Wizyta w inwestycji to kolejny istotny element, na który będzie trzeba zwracać uwagę. W ten sposób będzie można skorygować sobie różnice między istniejącym stanem a projektem. Kolejne spotkanie to już pracownia wnętrz, gdzie na podstawie różnych przykładowych projektów omawia się upodobania, wybiera stylistykę i oczekiwania co do funkcjonalności wnętrza, rozmieszczenia pomieszczeń. W pracowni zaczną potem powstawać pierwsze funkcjonalne koncepcję. Od razu przygotowuje się kilka propozycji w formie rzutów 2D przy uwzględnieniu wszelkich wymagań Klienta.

Od koncepcji do wizualizacji

pracownia projektanta wnętrz​Istotną sprawą będzie również praca nad częścią funkcjonalną. Przygotowane koncepcję trzeba sobie omówić, ustalić co ma być zrobione, jak ewentualnie rozwiązywać wątpliwości. Następnie nanosi się korekty aż do uzyskiwania ostatecznej wersji, która potem będzie akceptowana. Przejść można dzięki temu do kolejnej części prac, w ramach której przygotowana będzie wizualizacja 3D z koncepcją wizualną. Prezentuje się materiały, struktury, kolorystykę czy oświetlenie z meblami. Ostatnia sprawa to dopracowanie części wizualnej. Omówić trzeba wizualizację, nanieść korekty, dzięki czemu ostatecznie wypracuje się taką formę, która zostanie przez klienta akceptowana. Dobieramy ostatecznie materiały w trakcie wizyty w sklepach.

Dokumentacja projektu

dokumentacja projekt wnętrzW pracowni przygotowuje się dokumentację techniczną dla wykonawców razem z rozrysowaniem detali projektowanych mebli, zabudowy czy też innych elementów, które w projekcie będą się znajdować. wypracować trzeba zestawienie materiałów, w ramach których podaje się różne rodzaje, producenta, ilość miejsce, gdzie się je sprzedaje.

Oczywiście przygotowanie projektu to również stały nadzór nad jego realizacją. To opcja dodatkowa, która sprawi, że projekt będzie realizowany zgodnie z tym jakie były założenia. Kontrolować można również jakość wykonywanych prac.

O nas

Pablo Picasso mówił, że wszystko, co można sobie wyobrazić jest realne. Wyobraźmy sobie nasz dom marzeń. Powinien być dokładnie taki jak My. Ma odpowiadać na naszą osobowość oraz pasję. Niech Twoja rodzina również znajdzie tam swoje miejsce.

Wyobraźcie sobie biuro, które będzie Was inspirować do pracy, restaurację, gdzie wnętrze będzie harmonijne, gdzie goście będą otoczeni przez piękne elementy. Chcemy więc poznać Wasze plany i zaprojektować dla Was wnętrze, które będzie takie jakie będzie Wam odpowiadać najlepiej.

"Wszystko, co można sobie wyobrazić jest realne" – kierujemy się właśnie tą dewizą i chcemy dla Was stworzyć perfekcyjnie zorganizowane wnętrze  dokładnie takie, o jakim marzycie.

konsolety fryzjerskie

kosmetyki do brody

barbershop

jadeit

Kontakt

(12) 346 17 21 (9.00-15.00)

kontakt@perastudio.pl

Galeria